Dostaliśmy dzisiaj rano informację, że rząd Indii od jutra wstrzymuje wszystkie wizy turystyczne. Nasze obowiązują, ale jutro rano przylatuje z Londynu do Bombaju Beata (siostra Agi), która odwiedza nas na ostatnie dwa tygodnie naszego pobytu w Indiach. Wizy mają być wstrzymane od godziny 12:00 w południe, a samolot z Beatą ląduje 4:55 rano. Jeśli nie będzie jakiś niespodziewanych lotniskowych kontroli zdrowia, czy innych utrudnień, jest szansa, że zdąży przed południem z wbiciem wizy do paszportu.

Jest 11:30 czasu delhijskiego. Jesteśmy w kontakcie z Beatą, która weszła przed chwilą do londyńskiego metra (tam jest 6:00 rano) i jedzie na Heathrow. Na lotnisku powinni wiedzieć coś więcej. Jej samolot ma międzylądowanie w Bahrajnie. Całkowita liczba zakażonych w tym niedużym królestwie to 189. Ostatnie 77 przypadków przewinęło się właśnie przez to lotnisko, na którym będzie Beata (wracali z Iranu). Mamy nadzieję, że lotniskowy transfer przejdzie bez komplikacji, a przede wszystkim bez opóźnień. Czas w tej podróży jest mocno ograniczony.

12.03.2020, Londyn, godz. 05:45, fot. Beata Barańska
12.03.2020, Londyn, godz. 06.00, fot. Beata Barańska
12.03.2020, Londyn, godz. 06.16, fot. Beata Barańska

Beata, wniosek o wizę złożyła przez internet. To normalna procedura. Zasadniczy dokument wizowy dostanie więc dopiero na lotnisku w Bombaju. Wcześniej ma jedynie promesę, czyli wydrukowaną kartkę z informacjami o podróżnym i deklarację przyznania wizy. Jeśli samolot z Londynu wystartuje o czasie, jeśli w Bahrajnie nie będzie żadnych dodatkowych badań, czy kontroli, jeśli z Bahrajnu do Bombaju nie będzie opóźnienia w wylocie i jeśli w Bombaju po przylocie nie będzie żadnych komplikacji, Beata dostanie wizę do Indii w ostatnich godzinach, a być może minutach jej wydawania. Wtedy, z wbitą do paszportu wizą jedzie na lotnisko krajowe w Bombaju, wsiada w samolot na Goa i jutro po południu jest u nas. Około 18:00 puka do naszych drzwi i odpalamy pierwszy czaj i curry. Jeśli wszystko się uda …

Ciąg dalszy relacji już wkrótce. Póki co, trzymajcie kciuki.

12.03.2020, Londyn, godz. 06.58, fot. Beata Barańska
12.03.2020, Londyn, godz. 06.45, fot. Beata Barańska

3 myśli na temat “Wizy do Indii anulowane!!! Co dalej?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s