Siostra jest już w Indiach. Za półtorej godziny wsiada do samolotu na Goa. Od 5 rano jest w Bombaju, gdzie nie tylko wylądowała zgodnie z planem, ale i beż żadnych problemów wbito jej w paszport wizę. Co prawda skarżyła się na brak lotniskowego wi-fi, ale to chyba jedyne jak dotąd uniedogodnienie.

13.03.2020, Bombaj, godz. 06.10, fot. Beata Barańska

Na naszej indyjskiej wsi cisza i spokój. Jak gdyby nigdy nic. Czasem, raz w ciągu dnia, przemknie ktoś w maseczce. Oczywiście większość osób wie co się dzieje na świecie, ale to w zasadzie tylko dzięki mediom. Tu się raczej o tym nie rozmawia. Sami codziennie śledzimy BBC, CNN i przeglądamy internet, żeby wiedzieć jak wygląda i jak zmienia się sytuacja, szczególnie w Polsce, do której za dwa tygodnie wracamy.
Kilka tygodni temu natknęliśmy się w jednej z aptek w Margao na informację o tym, że w sprzedaży są maski. W ciągu ostatnich dni zniknęło, podobnie jak dostępność towaru. Ponoć nie ma mowy, żeby kupić maseczki w całym mieście.

Co ciekawe, ostatnio pojawiły się tutaj w różnych miejscach interesujące plakaty. To reklamy suplementów na odporność i infekcje. Dotychczas ich nie było, ale jak widać ktoś chce na gorącym temacie, dodatkowo zarobić.

W tej chwili na Goa nie ma przypadków COVID-19. Dwie osoby przebywają w izolatkach z podejrzeniem choroby, ale nie ma jeszcze wyników testów. Niby to dobra wiadomość, a mimo wszystko nie do końca czujemy się spokojni. Goa to jeden z najbardziej turystycznych regionów Indii. Przepływ turystów jest więc spory. Dopiero od dziś, od południa, ruch będzie znacznie ograniczony. Choć jak twierdzą przedstawiciele izby turystycznej, w ostatnich tygodniach jest około 70 procent mniej przyjezdnych niż zazwyczaj. Rzeczywiście na wiejskich uliczkach pustki, na plaży kilka osób na krzyż. Ale tak tu zazwyczaj w marcu bywa, kiedy to w zasadzie wszyscy już zakończyli swój urlop.

Jutro ciąg dalszy relacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s