Jest! Pojawił się w naszym domu tuż po czwartkowym obiedzie. Zośka, gdy tylko wstała od stołu, poszła do swojego pokoju po papier i kredki i postanowiła go zobrazować dla potencjalnie lepszej identyfikacji. Wszyscy w domu należymy do miłośników serialu „Było sobie życie”, więc obcowanie z wirusami to dla nas nie pierwszyzna i dobrze wiemy jak one wyglądają. Nawet ten ostatni, królewski typ!

Koronawirusem szczególnie zainteresowana jest Zośka, która jak pisaliśmy w zeszłym tygodniu, jeszcze w Indiach robiła ewidencje chorych znajomych i członków rodziny. Gdy okazało się, że wszyscy zdrowi, z delikatną nieufnością przyglądała się współtowarzyszom podróży na lotnisku i w samolocie.

W świecie naszej najstarszej córki rzeczywistość po powrocie z Indii dzieli się na dwa światy- teraz i „po koronawirusie”. Często pyta i planuje co zrobimy gdy ” koronawirus się skończy”. Pomysły to oczywiście klasyki czterolatki – lody, plac zabaw, piłka. Po koronawirusie mamy też już przez Zośkę zaplanowany cały scenariusz odwiedzin i spotkań towarzyskich. Kto do kogo i kiedy jest więc już odgórnie ustalone.

Dzisiaj Zośka postanowiła w końcu pokazać go nam i sobie i zapowiedziała że go narysuje. To co drodzy Czytelnicy widzicie, wymaga małego wyjaśnienia. To jest koronawirus, z parszywie wygiętymi ustami, bo parszywy wszak to stwór. Do tego cały zalany jest krwią, bo to według naszej córki jego naturalne środowisko. Zielony odwłok wychodzący z głowy to „ślizgacz”, dzięki któremu ta kreatura się porusza. Ma niebieskie poliki, ale w sumie nie wiadomo dlaczego. Jego głowę zdobi korona, no bo co by mogło innego.

A tak zupełnie na poważnie, od 7 dni jesteśmy już w Polsce i wszyscy czujemy się zdrowi. I oby tak zostało.

3 myśli na temat “Zobaczcie koronawirusa!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s