Jest taka zabawa, w którą lubiliśmy się bawić zanim mieliśmy dzieci. Zainteresowaliśmy nią wielu znajomych i kilku członków rodziny. Dzisiaj, właśnie do niej wróciliśmy. I coś nam się wydaje, że będzie to jedna z najchętniej wybieranych przez nasze dzieci aktywności w najbliższym czasie. Ale po kolei.

Opencaching to gra terenowa polegająca na poszukiwaniu ukrytych „skarbów” zwanych keszami. Są to mniejsze lub większe skrzynki zawierające dziennik zdobywców czyli tzw. logbook, a także różne drobiazgi, które można ze sobą zabrać zostawiając coś w zamian. Ale tak naprawdę nie o nie w tej zabawie chodzi. Liczy się poszukiwanie, przygoda, często niesamowite miejsca i zapadające w pamięć krajobrazy.

Niedziela była dla nas wszystkich dniem wolnym od obowiązków. Nie chcieliśmy jechać zbyt daleko i woleliśmy unikać tłumów. Nasz niedzielny wybór padł na Twierdzę Modlin. Przy śniadaniu opowiedzieliśmy dzieciom o miejscu, w jakie je zabieramy i o tym po co tam jedziemy. Tematem numer jeden było poszukiwanie skarbów. Zośka i Gutek byli tak podekscytowani, że jeszcze przed godziną 10. byliśmy na miejscu. Praktycznie sami.

Spokój, cisza, natura, polne kwiaty, ogromne ślimaki, tajemnicze miejsca, opuszczone budynki, niebezpieczne zejścia, parzące pokrzywy, kawa z mlekiem z termosu i pierwszy odkryty skarb. Emocji było tak dużo, że wracając do auta, niektórym nogi odmawiały posłuszeństwa, inni zasnęli w nosidle.

I gdy już mieliśmy wracać do domu, naszym oczom ukazała się… Ochotnicza Straż Pożarna w Twierdzy Modlin. Zośka, jak to Zośka, w podskokach podbiegła do grupki mężczyzn i zaczęła opowiadać o swoim bracie, który mając trzy lata, od jakiś dwóch jest już czynnym zawodowo strażakiem. Ta trwająca parę chwil opowieść zrobiła na nich dość duże wrażenie, bo najpierw postanowili pokazać nam małego zaskrońca, by potem wyprowadzić z garaży jeden, po drugim, wóz strażacki i inne maszyny, zaprosić dzieciaki do środka, opowiedzieć ze szczegółami o strażackim ekwipunku, zwyczajach i ich systemie pracy. I tak np. dowiedzieliśmy się, że Gutek już jako 14-latek będzie mógł oficjalnie wstąpić do strażackiej młodzieżówki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s